Hawe już wie o ile podwyższy kapitał

opublikowano: 08-10-2007, 12:23

Spekulanci nie spuszczają z tonu. Po  piątkowym windowaniu o 24 proc., przed południem w poniedziałek kurs Hawe rósł o  20,3 proc.

Na początku sesji walory spółki kierowanej przez Marka Rudzińskiego skoczyły do poziomu 20,45 zł. Po dwóch godzinach emocje nieco opadły, a wraz z nimi kurs do 19,3 zł. Ale to nadal o 13,5 proc. więcej niż na poprzedniej sesji.

Przed sesją spółka opublikowała komunikat o zwołaniu NWZA na 31 października. Ma na nim zostać zmieniona uchwała ZWZA z 22 czerwca w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze subskrypcji zamkniętej skierowanej do akcjonariuszy, którym przysługuje prawo poboru.

Przypomnijmy, że zgodnie z nią kapitał zakładowy miał zostać podwyższony o kwotę nie wyższą niż 99,86 mln zł w drodze emisji akcji o wartości nominalnej 1 zł każda. Obecnie zarząd chce "doprecyzować" tę uchwałę, ustalając maksymalną wysokość podwyższenia kapitału na poziomie 95,45 mln zł.

- Ustalenie górnego progu "widełkowego" podwyższenia kapitału zakładowego we wskazanej wyżej [99,86 mln zł - przyp. PB] wysokości uzasadnione było rozważanym przez zarząd przeprowadzeniem przed dniem prawa poboru wyznaczonym na 17 września 2007r. dodatkowej emisji akcji w ilości 220 415 - wyjaśnia Hawe w komunikacie.

Jedno prawo poboru uprawnia do objęcia 20 akcji serii E. - Spółka nie przeprowadziła jednak dodatkowej emisji akcji, a tym samym w dniu prawa poboru liczba akcji spółki, uprawniających ich posiadaczy do objęcia akcji serii E w wykonaniu prawa poboru, wyniosła 4 772 656 - zaznacza zarząd. Po przemnożeniu liczby PP przez 20 akcji przypadających na każde prawo otrzymujemy 95,45 mln - maksymalną wysokość podwyższenia kapitału.

Inwestorzy czekają ponadto na kolejne komunikaty potwierdzające zapowiedzi Marka Rudzińskiego, wygłoszonych na konferencji 21 września. Prezes zapowiedział wówczas podpisanie wieloletniej umowy ramowej na budowę sieci światłowodowych dla operatora w Europie Zachodniej.

Stanie się tak pod warunkiem, że spółka zależna PBT Hawe z sukcesem zrealizuje odcinek testowy i jakość prac zadowoli kontrahenta. Wartość kontraktu, który powinien zostać podpisany w październiku, Hawe szacuje na 3 mln euro rocznie. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi Hawe ma złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Hawe już wie o ile podwyższy kapitał