Hawe ma list intencyjny ws. pozyskania finansowania

ISBNews
opublikowano: 22-10-2015, 08:07

Hawe zawarła list intencyjny związany z pozyskaniem Central Fund of Immovables, spółki zależnej CFI Hoding, jako inwestora finansującego spłatę zadłużenia grupy.

"List intencyjny określa wolę stron do zawarcia umowy inwestycyjnej, na podstawie której grupa kapitałowa Hawe S.A. pozyska od Central Fund of Immovables sp. z o.o. środki finansowe na spłatę zadłużenia grupy kapitałowej Hawe S.A. wobec jej wierzycieli" - czytamy w komunikacie.

Warunki spłaty zadłużenia, zawarte w umowie inwestycyjnej, będą zgodne z warunkami określonymi przez umowę restrukturyzacyjną z udziałem spółek z grupy kapitałowej Hawe, jaka ma zostać zawarta w wykonaniu postanowień porozumienia term sheet podstawowych warunków umowy restrukturyzacyjnej dotyczącej restrukturyzacji i spłaty zadłużenia finansowego grupy.

Central Fund of Immovables oświadczył, że jest zainteresowany udzieleniem grupie finansowania umożliwiającego spłatę jej zobowiązań wobec wierzycieli w wykonaniu umowy restrukturyzacyjnej, która ma zostać zawarta do dnia 23 października 2015 roku, podano również.

W osobnym komunikacie CFI Holding podał, że zawarcie umowy inwestycyjnej w wykonaniu listu intencyjnego, uzależnione jest od uprzedniej akceptacji przez spółkę Central Fund of Immovables wszystkich warunków umowy restrukturyzacyjnej zawartej przez spółki grupy kapitałowej Hawe z wierzycielami.

Wczoraj Hawe, Hawe Telekom, Mediatel, Agencja Rozwoju Przemysłu (ARR) i Alior Bank podpisały aneks do porozumienia w sprawie warunków restrukturyzacji zadłużenia Hawe, który zakłada m.in. zawarcie umowy restrukturyzacyjnej do 23 października.

 

Na początku października Hawe podało, że strony podpisały porozumienie term sheet w zakresie uzgodnienia podstawowych warunków umowy rest

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu