Hawe ma szansę na europejski kontrakt

DI, PAP
opublikowano: 21-09-2007, 14:56

Operator telekomunikacyjny Hawe ma szanse na  podpisanie kontraktu ramowego na budowę sieci światłowodowych dla operatora w  Europie Zachodniej. Wartość takiego kontraktu spółka szacuje na trzy miliony euro rocznie - poinformował w piątek prezes Marek Rudziński.

"Nasza spółka zależna PBT Hawe zawarła wstępne porozumienie w tej sprawie i mamy zrealizować na razie testowo odcinek sieci. Na podstawie tego testu inwestor chce sprawdzić jakość wykonania" - powiedział Rudziński na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodał, że informacja o ewentualnym podpisaniu kontraktu powinna pojawić się w październiku, po wykonaniu robót testowych przez PBT Hawe.

"Robota testowa będzie wykonana w ciągu dwóch tygodni (...) W momencie przyjęcia zlecenia przez odbiorcę podpiszemy wieloletnią umowę ramową i wtedy podamy konkrety. Zakładam, że ta informacja powinna być w październiku" - powiedział Rudziński.

"Wielkość tego kontraktu szacujemy na minimum trzy miliony euro rocznie przez co najmniej trzy lata" - dodał.

Prezes powiedział też, że jeśli kontrakt zostanie podpisany to będzie miał marginalny wpływ na tegoroczne przychody, a dopiero na przychody w 2008 roku.

Według wcześniejszych zapowiedzi Hawe chce w 2007 roku osiągnąć 54 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Prezes zapowiedział też, że w najbliższym czasie Hawe złoży do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny.

"Jesteśmy na etapie składania prospektu. Złożymy go w najbliższym czasie, zdecydowanie jeszcze przed wyborami" - powiedział prezes.

"Mogę zakładać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że oferta zostanie zrealizowana w całości" - dodał.

W czerwcu walne zgromadzenie Hawe zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego o nie więcej niż 99,86 mln zł w drodze emisji do 99,86 mln akcji serii E z prawem poboru. Cena emisyjna akcji serii E wynosi 1,05 zł, a dniem ustalenia prawa poboru był 17 września.

Rudziński powiedział również w piątek, że w październiku Hawe uruchomi dostawy sygnału telewizji cyfrowej dla lokalnych sieci telewizyjnych. Wcześniej w tym roku Hawe podpisała umowę z firmą Irdeto, która będzie dostawcą systemu telewizji cyfrowej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Hawe ma szansę na europejski kontrakt