Hawe zaoferowało obligacje serii L_01 posiadaczom papierów serii J_02 i J_04

ISBNews
opublikowano: 01-06-2015, 08:18

W związku z przypadającym 29 maja br. terminem wykupu obligacji serii J_02 o wartości nominalnej 8 mln zł oraz J_04 o wartości 2 mln zł, Hawe zaoferowało inwestorom posiadającym te papierów obligacje serii L_01, poinformowała spółka.

Środki z emisji obligacji serii J_02 i J_04 zostały przeznaczone m.in. na kapitał obrotowy związany z realizacją kontraktu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. Jak podała spółka, powodem opóźnienia wykupu obligacji jest dysproporcja pomiędzy stopniem rozliczenia i realizacji projektów finansowanych z ich emisji oraz opóźnienia w rozliczeniach.

"Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, spółka w 100% zależna od Hawe, realizuje dwie umowy zawarte z samorządami województw warmińsko mazurskiego oraz podkarpackiego na kwotę 257 072 000 zł netto oraz 252 700 000 zł netto odpowiednio. Na dzień dzisiejszy stopień zaawansowania realizacji projektów wynosi 98% w województwie warmińsko-mazurskim oraz 65% w województwie podkarpackim, podczas gdy stopień rozliczenia projektów wynosi odpowiednio 55% oraz 4%" - czytamy w komunikacie.

Dzień przydziału obligacji serii L_01 przypada na 3 czerwca br., podano także.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hawe zaoferowało obligacje serii L_01 posiadaczom papierów serii J_02 i J_04