HB: Lepsze od oczekiwań wyniki Banku Millennium

Katarzyna Siwek
27-07-2010, 10:32

Z danych napływających z amerykańskiego rynku akcji wyłania się ciekawy obraz, w którym nastawienie inwestorów instytucjonalnych i detalicznych jest skrajnie odmienne. W lipcu udział akcji w  portfelach instytucji sięgnął 68 proc. i był najwyższy od 15 miesięcy. Jednocześnie średnia relacja byków do niedźwiedzi wśród drobnych graczy w  ostatnich 4 tygodniach była najniższa od lipca 2009 r.

Charakterystyczne jest to, że taki sam rozdźwięk w nastrojach tych grup inwestorów miał miejsce w marcu 2009 r., kiedy rozpoczynał się kilkunastomiesięczny ruch w górę. Uzupełnieniem tych informacji są doniesienia o najniższej od 2 lat relacji liczby sprzedanych na krótko akcji na świecie i kupionych walorów. To ewidentnie wskazuje na wzrostowe oczekiwania względem giełd. Fundusze hedgingowe mają natomiast o 27% więcej kapitału ulokowanego w transakcjach zakładających wzrost cen akcji niż ich spadek. Historyczna średnia dla tej proporcji to 35-40 proc. Do wszystkich powyższych czynników należy podchodzić kontrariańsko, czyli interpretować w przeciwny sposób do ich wskazań.

Dziś wyniki finansowe za II kwartał opublikował Bank Millennium, tradycyjnie otwierając sezon przekazywania raportów finansowych przez nasze spółki. Bank zarobił nieco więcej niż szacowali analitycy. Na czysto było to 69,5 mln zł. To minimalnie więcej niż kwartał wcześniej i dużo więcej niż w bardzo słabym II kwartale 2009 r. Wyniki odsetkowy i prowizyjny były nieco słabsze od oczekiwanych, znacznie mniejsze były odpisy.

Katarzyna Siwek
Home Broker

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Siwek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / HB: Lepsze od oczekiwań wyniki Banku Millennium