Heathrow obsłużyło najmniej pasażerów od lat 60. XX wieku

opublikowano: 11-03-2021, 09:13

W lutym port lotniczy Heathrow obsłużył o 92 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej, informuje Reuters.

W ubiegłym miesiącu port lotniczy w zachodnim Londynie obsłużył tylko 461 tys. pasażerów. To ich najmniejsza liczba od 1966 roku, kiedy The Beatles odbyli ostatnią trasę koncertową w USA.

Spadek liczby pasażerów obsłużonych przez jeden z największych w pod tym względem w przeszłości portów lotniczych na świecie wynika z zakazu podróży lotniczych bez ważnego powodu wprowadzonego w czasie pandemii. Władze Heathrow informują, że rozmawiają z zespołem rządowym w sprawie wznowienia międzynarodowych lotów wakacyjno-turystycznych od 17 maja. Zaznaczają jednocześnie, że problemem może okazać się zdolność poradzenia sobie z większą liczbą pasażerów przez służby walczące z pandemią na granicy. Władze portu podkreśliły, że czas oczekiwania w kolejkach do odprawy w ostatnim czasie jest nie do zaakceptowania.

Heathrow zanotowało także spadek wolumenu przewozów cargo o 30 proc. W tym samym czasie porty w Paryżu, Amsterdamie i Frankfurcie osiągnęły poziomy sprzeda pandemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane