Heathrow: w marcu liczba podróżnych była najwyższa od początku pandemii

PM, Bloomberg
opublikowano: 11-04-2022, 10:23

W poniedziałek londyńskie lotnisko poinformowało o rosnącej liczbie pasażerów, która w zeszłym miesiącu osiągnęła najwyższy poziom od początku pandemii wirusa COVID-19. W najbliższym czasie Heathrow planie rozszerzenie kadry pracowniczej.

Matthew Lloyd

Zgodnie z opublikowanym przez władze lotniska oświadczeniem, w zeszłym miesiącu przez londyński port lotniczy przewinęło się około 4,2 mln podróżnych. Oznacza to ponad siedmiokrotny wzrost w porównaniu z danymi z roku ubiegłego.

– Fantastycznie jest widzieć, jak po dwóch latach lotnisko wraca do życia – powiedział John Holland-Kaye, dyrektor generalny Heathrow.

Niegdyś największe lotnisko w Europie reaguje na opublikowane dane. W trybie pilnym władze Heathrow postanowiły zatrudnić 12 tys. nowych pracowników. Tym krokiem chcą przygotować się na sezon letni, który w szczytowym momencie może zbliżyć się do intensywności z 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane