Helio może podnieść prognozy

GRA
opublikowano: 04-02-2008, 15:43

Dystrybutor bakalii skokowo poprawił wyniki. Przychody wzrosły o ponad 60 proc., a czysty zarobek o 70 proc.

Z sezonowości w branży bakalii wynika, że okres przedświąteczny to dla niej czas żniw. Dlatego w okresie październik-grudzień Helio zanotowało rekordowe wyniki. Sprzedaż wzrosła z 20,8 mln zł do 33 mln zł. Zysk operacyjny poprawił si« z 2,7 mln zł do 4,4 mln zł, a zysk netto zwiększył się z 2 mln zł do 3,4 mln zł. Oznacza to, że zysk na jedną akcję wzrósł do 0,69 zł, z 0,52 zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Najbardziej cieszy nas wzrost sprzedaży. Oznacza, że zdobywamy coraz szerszy rynek. W rynku bakalii, którego wartość szacuje się na 650 mln zł, nasz udział wynosi ok. 7-8 proc. – podkreśla Leszek Wąsowicz, prezes Helio.

W związku z dobrymi wynikami, zarząd zdecydował się podtrzymać prognozy finansowe na rok obrotowy 2007/2008 (zaczyna się 1 lipca). Helio powinno mieć przychody na poziomie 50 mln zł i zysk netto wysokości 3,6 mln zł. Już teraz wykonało je odpowiednio w 80 proc. i 90 proc.

- Po świętach wielkanocnych zastanowimy się nad podwyżką prognoz - deklaruje Leszek Wąsowicz.

Magdalena Graniszewska  Więcej w jutrzejszym Pulsie Biznesu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane