Helio podtrzymuje prognozy

GRA
opublikowano: 04-02-2008, 09:37

Importer bakalii skokowo poprawił wyniki. Przychody wzrosły o ponad 60 proc., a czysty zarobek o 70 proc.

Okres przedświąteczny to dla bakaliowych spółek czas żniw. Dlatego w okresie październik-grudzień Helio zanotowało rekordowe wyniki. Sprzedaż wzrosła z 20,8 mln zł do 33 mln zł. Zysk operacyjny poprawił się z 2,7 mln zł do 4,4 mln zł. Z kolei zysk netto zwiększył się 2 mln zł do 3,4 mln zł. Oznacza to, że zysk na jedną akcję wynosi obecnie 0,69 zł, wobec 0,52 zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

„Godnym podkreślenia jest fakt, że był to dla Emitenta najbardziej zyskowny kwartał w jego ponad 15-letniej historii” – napisała spółka w komunikacie.

W związku z dobrymi wynikami, zarząd podtrzymał prognozy finansowe. W roku obrotowym 2007/2008 (zaczyna się 1 lipca) Helio powinno mieć przychody na poziomie 50 mln zł, EBITDA w wysokości 5,48 mln zł i zysk netto 3,6 mln zł.

Zdaniem zarządu, trwający obecnie kwartał też będzie korzystny dla spółki. Ma to związek ze Świętami Wielkiejnocy, które w tym roku są w marcu.

„Krótki okres czasu miedzy minionym bożonarodzeniowym pikiem sprzedażowym, a zbliżającym się sezonem wielkanocnym oznacza również, że spółka będzie mogła realizować profity z poczynionych wcześniej nakładów na rozwój” – dodała spółka w komunikacie.

(GRA)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane