Henclewska: nasza przyszłość to globalna gospodarka

PAP
12-11-2008, 17:29

Nasza przyszłość to globalna gospodarka, a  kluczem do odniesienia w niej sukcesu jest innowacyjność - podkreśliła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska, podczas środowej uroczystości wręczenia Polskiej Nagrody Jakości.

Nagroda została ustanowiona w 1995 r. przez Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz fundację Teraz Polska. Przyznawana jest przedsiębiorstwom za wdrażania filozofii TQM, czyli zarządzania przez jakość.

W tym roku nagrody przyznano m.in. firmie Aqua z Bielska-Białej, Final z Dąbrowy Górniczej oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Wiceminister Henclewska podkreśliła, że dzięki takim firmom Polska ma szansę osiągnąć przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.

"Nasza przyszłość to globalna gospodarka. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w tej globalizującej się gospodarce jest innowacyjność. (...) Chcąc sprostać potrzebom współczesności, musimy zadbać o aktywność naszego społeczeństwa (...), zwiększyć innowacyjność firm" - oceniła wiceminister.

"Wyzwaniem nowoczesnego biznesu jest zdolność do ciągłych zmian. Odpowiedzią na te wymogi jest uruchomienie procesu wdrażania systemu zarządzania jakością. Korzyści są dla przedsiębiorstw (...) bezdyskusyjne - to zwiększenie wiarygodności, umocnienie pozycji na rynku, przygotowanie do aktywnej współpracy i konkurencji w ramach Unii Europejskiej" - zaznaczyła wiceminister.

Poinformowała, że takie obszary priorytetowe określone zostały w Krajowym Programie Reform na okres 2008-2011. "Przystępujemy teraz do etapu realizacji - upraszczania procedur, likwidacji barier tam, gdzie jest to możliwe" - powiedziała Henclewska.

Wiceminister wyraziła nadzieję, że nowe rozwiązania prawne będą bodźcem do osiągania przez polskie firmy (...) "najwyższych światowych standardów w zakresie jakości produkcji, usług i zarządzania".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Henclewska: nasza przyszłość to globalna gospodarka