Henczke nie przejmie bielskiego przedsiębiorstwa

ANP
opublikowano: 25-01-2010, 00:00

Spółka zależna Zrembu Chojnice nie porozumiała się w sprawie kupna przedsiębiorstwa inżynieryjnego.

Spółka zależna Zrembu Chojnice nie porozumiała się w sprawie kupna przedsiębiorstwa inżynieryjnego.

Henczke — Budownictwo, spółka w 85 proc. zależna od giełdowego Zrembu Chojnice, poinformowała o fiasku porozumienia inwestycyjnego. Chodzi o podpisaną pod koniec listopada zeszłego roku umowę pomiędzy Zrembem a Wielozadaniowym Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych (WPRI) z Bielska Białej oraz firmą Investexpert i osobami fizycznymi.

W wyniku porozumienia Henczke miało objąć 99,6 proc. kapitału WPRI, spółce zajmującej się budownictwem inżynieryjnym oraz wodociągami i kanalizacją. W zamian właściciele WPRI mieli stać się akcjonariuszami Henczke, z pakietem 48 proc. w podwyższonym kapitale. Docelowo udział Zrembu w Henczke miał wynieść 52 proc. To już historia.

— Dyskutowaliśmy o możliwości podwyższeniu kapitału, ale nie udało nam się porozumieć. Dla Zrembu Chojnice fiasko porozumienia nie oznacza większej zmiany — kwituje Danuta Wruck, prezes Zrembu-Chojnice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu