Herbata i ciekawy repertuar

Michał Mizera
20-07-2007, 00:00

Teatr Witkacego rozpoczyna kolejny sezon. Zakopane w pełni rozkwitu, przez Krupówki trudno się przecisnąć, turyści dopisują, górale przeliczają zyski, a bilety na spektakle ciężko dostać. Wizyta na Chramcówkach, w siedzibie teatru, stała się obowiązkowym punktem programu podczas urlopu pod Tatrami. Moment na odwiedziny jest wyjątkowo dobry. Poza tradycyjną herbatą, na widzów czeka bardzo ciekawy repertuar. A w nim same dobre spektakle. Coś do śmiechu i coś do pomyślenia. Lekkie, kabaretowe wieczory i poważne dysputy o życiu.

W piątkowy wieczór (a właściwie noc, spektakl zaczyna się o 21.00) w uroczej kawiarni teatru pokazane zostanie „Panopticum”, przedstawienie oparte na tekstach Juliana Tuwima. Bezpretensjonalne, satyryczne, liryczne, z dowcipem i fantazją. I odrobiną sentymentu za starymi, dobrymi czasami. A Krzysztof Najbor recytuje „Wspomnienie” („Mimozami jesień się zaczyna...”) tak, że aż przechodzą ciarki po plecach. Majstersztyk.

Dzień później świetne widowisko o turystach. „Na przełęczy” Stanisława Witkiewicza to powieściowa relacja z pierwszych wizyt turystów w Zakopanem. Świetnie zaadaptowana przez Andrzeja Dziuka nic nie straciła na aktualności. Te same ambicje, te same kompleksy, te same śmieszno-straszne zderzenia z góralszczyzną. I te same powody, dla których opuszcza się wygodne miejskie mieszkania i przyjeżdża na górskie szlaki. Gra cały zespół i wszyscy na wysokim poziomie.

Na szczęście pogoda nie jest w stanie przeszkodzić wizycie w teatrze, więc bilety warto rezerwować z wyprzedzeniem.

Michał Mizera

krytyk teatralny

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Mizera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Herbata i ciekawy repertuar