Herbata Twinings prosto ze Swarzędza

MB
opublikowano: 17-02-2010, 00:00

Brytyjska herbata

AB Foods inwestuje 190 mln zł w drugi zakład w Polsce

Brytyjska herbata

będzie produkowana

w Wielkopolsce. Notowany

w Londynie koncern

stworzy 240 etatów.

Brytyjski koncern Associated British Foods (AB Foods), który wchodzi w skład giełdowego indeksu FTSE-100, będzie mieć w Polsce drugą fabrykę — tym razem herbaty Twinings. Zakład powstanie w Swarzędzu na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE).

Drugi etap, drugi zakład

"15 lutego 2010 r. R. Twining Company złożyła ofertę inwestora w KSSSE. Oferta została przyjęta, co zaowocuje wydaniem pozwolenia na działalność w strefie. Spółka zainwestuje 150-190 mln zł w zakład produkcyjny herbaty. Fabryka zatrudniać będzie 240 pracowników" — takie informacje przekazuje brytyjska spółka.

— Zezwolenie wydamy w czwartek lub piątek. To druga inwestycja firmy z grupy AB Foods w Polsce. Pierwsza — fabryka dań w proszku — realizowana jest w Nowej Soli. Firma zakończyła już pierwszy etap inwestycji: wydała 50 mln zł i zatrudnia 190 osób. Właśnie rozpoczęła drugi etap. Docelowo w zakładzie ma pracować aż 500 osób — mówi Krzysztof Dołganow, prezes KSSSE.

Firma rozpoczęła inwestycje w ten zakład w 2007 r. W przyszłości ma tu powstawać ponad 200 produktów kuchni orientalnej, a już dziś zakład w dużym stopniu zapewnia zapotrzebowanie na te towary w Europie.

Znowu zainwestują

To już drugie zezwolenie wydane w tym roku przez kostrzyńsko-słubicką strefę. Pierwsze otrzymała firma Henschel Engineering Automotive, która za 9,7 mln zł rozbuduje zakład produkujący naczepy, przyczepy oraz elementy do ich konstrukcji.

— W pierwszym kwartale wydamy jeszcze jedno zezwolenie, więc to dobry początek roku. Wszystkie trzy firmy już są obecne w strefie i zamierzają realizować kolejne inwestycje — podsumowuje Krzysztof Dołganow.

W 2009 r. kostrzyńsko-słubicka strefa wydała osiem zezwoleń, w których firmy zobowiązały się stworzyć 330 miejsc pracy i zainwestować 143,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane