Hertz po 20 latach wyszedł z Rosji

opublikowano: 25-08-2017, 09:49
aktualizacja: 25-08-2017, 09:51

Znana firma wynajmu aut, Hertz, zdecydowała się po 20 latach wyjść z rosyjskiego rynku.

Na stronie internetowej Hertz nie ma już Rosji jako kraju, gdzie spółka świadczy usługi. Telefony do rosyjskiego oddziału amerykańskiej firmy nie są odbierane. Rzecznik portu lotniczego Demodiedowo poinformował, że spółka nie świadczy już tam usług.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W połowie sierpnia “Richmont transport services”, franczyzobiorca Hertza w Rosji, wystąpił o ogłoszenie bankructwa, poinformowało RBC. Hertz potwierdził, że nie prowadzi już działalności w Rosji, ale zapewnił, że wszystkie zawarte tam umowy będą zrealizowane przez reprezentującą go lokalną firmę. Rozmawia także z „potencjalnymi partnerami” w sprawie długoterminowej reprezentacji w Rosji.

Kiryłł Jakowienko, analityk Alor Broker uważa, że niepowodzenie Hertza w Rosji to skutek wzrostu cen, ścisłej regulacji wynajmu aut a także usług car sharing. Dodatkowo firma musiała rywalizować z coraz popularniejszymi usługami parataksówkowymi. W efekcie jej ubiegłoroczny zysk spadł do zaledwie 43 tys. rubli (2,6 tys. zł).

Hertz pojawił się w Rosji w 1996 roku. Jego placówki były w 16 rosyjskich miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu