Heydel: MSP nie ma jeszcze wniosku dotyczącego wysokości dywidendy z KGHM

Internet Securities
opublikowano: 15-02-2006, 16:45

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji co do wysokości dywidendy, o jaką będzie wnioskować w KGHM Polska Miedź, w którym ma 44,28% akcji, wynika ze środowej wypowiedzi wiceministra skarbu Macieja Heydela.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji co do wysokości dywidendy, o jaką będzie wnioskować w KGHM Polska Miedź, w którym ma 44,28% akcji, wynika ze środowej wypowiedzi wiceministra skarbu Macieja Heydela.

„Nie ma ostatecznej decyzji dotyczącej, o jaką dywidendę będzie wnioskował SP” – powiedział Heydel podczas konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie, czy dywidenda będzie znacząco wyższa od deklarowanych przez spółkę 30%.

Dodał, że zysk spółki jest bardzo dobry, głównie ze względu na wysokie ceny miedzi.

W listopadzie zarząd KGHM podał, że będzie rekomendował przeznaczenie do 30% zysku za 2005 rok na dywidendę. Jednakże ostateczne konsultacje na ten temat miały być prowadzone po przyjęciu budżetu na 2006 rok, co miało miejsce w końcu stycznia.

W grudniu ówczesny minister skarbu Andrzej Mikosz zapowiadał, że będzie chciał otrzymać wysoką dywidendę z KGHM, z zysku za 2005 rok, gdyż spółkę stać na taką wypłatę.

Według raportu za czwarty kwartał ub. roku, w całym 2005 roku KGHM miał 2.369,25 mln zł zysku netto wobec 1.397,16 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 8.000,08 mln zł wobec 6.341,99 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane