Heywood: Uber zainwestuje 26 mln zł w krakowskie centrum technologiczne

  • PAP
opublikowano: 22-01-2019, 10:36

Do końca tego roku Uber zainwestuje w krakowskie centrum technologiczne 26 mln zł i zatrudni dodatkowe 200 osób - poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-Wschodnią Jamie Heywood.

"Planujemy zainwestować do końca 2019 r. 26 mln zł w krakowskie centrum usług biznesowych i zwiększyć zatrudnienie o 200 osób, tak że w sumie będzie tam pracowało 500 osób" - powiedział przedstawiciel Ubera. Przypomniał, że w 2016 r. Uber zainwestował już w to centrum 40 mln zł.

Uber, Taxi
Zobacz więcej

Uber, Taxi Bloomberg

Minister cyfryzacji Marek Zagórski podkreślił na na konferencji prasowej, że w Krakowie powstanie pierwsze poza USA centrum inżynieryjne Ubera, w którym będzie rozwijany projekt elektrycznego roweru Jump. Dodał, że powstaną tam miejsca pracy dla młodych polskich inżynierów.

"Mamy bardzo kreatywne społeczeństwo i chcemy, by ta kreatywność znalazła odzwierciedlenie w inwestycjach dużych firm technologicznych w Polsce. I to się właśnie dzieje" - podkreślił minister Zagórski zapowiadając wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem kolejną w Polsce inwestycję firmy technologicznej Uber.

Minister Adamczyk podkreślił natomiast, że firma Uber, inwestuje przede wszystkim w młodych polskich inżynierów, którzy dzięki tym projektom będą tworzyli nowoczesne technologie transportowe, pozwalające tworzyć bezpieczną komunikację". "Cieszymy się, że dzięki tej inicjatywie kolejni inżynierowie znajdą pracę w Polsce i nie będą musieli szukać pracy poza granicami" - dodał

Szef resortu infrastruktury zapewnił dyrektora generalnego Ubera na Europę Północno-Wschodnią Jamiego Heywooda, że działalność firmy Uber będzie w Polsce bezpieczna, przy założeniu, że (Uber - PAP) przestrzegać będzie prawa i zasad wolnej konkurencji, które w Polsce są priorytetem" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy