Historia najnowsza... pierścionków zaręczynowych (GALERIA)

Mode/YouTube, MPD
opublikowano: 01-04-2016, 14:23

Pierścionek zaręczynowy bywa obdarzony większym uczuciem niż ślubna obrączka. Choć wydaje się, że w tym segmencie króluje konserwatyzm, to moda zmieniała się dokładnie tak samo jak wszystkich innych dziedzin wzornictwa. Kanał MODE w serwisie YouTube przygotował przegląd najpopularniejszych wzorów w XX wieku w świecie Zachodu...

Zgodnie z tradycją, pierścionek zaręczynowy ofiarowuje mężczyzna kobiecie w dniu zaręczyn prosząc ją o rękę. Jeśli ta się zgodzi, zakłada biżuterię na palec serdeczny. W Polsce noszony jest na prawej dłoni, w krajach anglosaskich na lewej. Przełożenie pierścionka na drugą dłoń w niektórych regionach może oznaczać wdowieństwo noszącej go osoby. W Skandynawii już od momentu zaręczyn kobieta nosi na lewej dłoni obrączkę, do której pan młody w trakcie ceremonii ślubnej dokłada drugą – identyczną. Z kolei w tradycji węgierskiej pierścionki zaręczynowe są rzadkością, zamiast niego kobieta otrzymuje obrączkę, którą do momentu ślubu nosi na lewej dłoni, po nim zaś przekłada na prawą. 

Pierwszych kilkanaście lat XX wieku jest przez historyków zaliczanych do kulturowego wieku XIX. Schyłek epoki to także schyłek próżności. Prosty pierścionek z kamieniem ujętym bez specjalnych ozdób osadzonym na prostym złotym okręgu symbolizuje świat sprzed wybuchu Wielkiej Wojny.
Wyświetl galerię [1/11]

1910

Pierwszych kilkanaście lat XX wieku jest przez historyków zaliczanych do kulturowego wieku XIX. Schyłek epoki to także schyłek próżności. Prosty pierścionek z kamieniem ujętym bez specjalnych ozdób osadzonym na prostym złotym okręgu symbolizuje świat sprzed wybuchu Wielkiej Wojny. MODE/YouTube

W zachodnim kręgu kulturowym na pierścionku najczęściej zobaczymy syntetyczną cyrkonię bądź, rzadziej, brylant. 

Zobacz galerię LINK najpopularniejszych wzorów pierścionków zaręczynowych XX wieku!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mode/YouTube, MPD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Historii / Historia najnowsza... pierścionków zaręczynowych (GALERIA)