Historyczny szczyt Tauronu!

DI
12-07-2010, 15:45

Mamy dobrą wiadomość dla 230 tys. drobnych inwestorów, którzy wzięli udział w czerwcowej ofercie publicznej Tauronu. "Na giełdzie opłaca się być cierpliwym" - cieszy się jeden z ciułaczy.

Giełdowy kurs drugiej pod względem wielkości grupy energetycznej w Polsce, pierwszy raz od jej debiutu wyskoczył ponad cenę sprzedaży (5,13 zł) – papiery drożeją o 1,5 proc. i kosztują już 5,2 zł. Jeśli byli cierpliwi i nie pozbyli się dotąd akcji, w końcu mogą zacząć liczyć zyski. „Dobrze, że byłem cierpliwy i nie sprzedałem wcześniej akcji ze stratą” - cieszy się nam jeden z drobnych inwestorów.

Co ważne, wraz z rosnącym kursem rosną obroty akcjami spółki. W poniedziałek, godzinę przez zakończeniem sesji, przekraczały 220 mln zł.

Maklerzy zastanawiają się, czy stoją za tym kolejne zakupy KGHM (w ubiegłym tygodniu miedziowy koncern przekroczył próg 5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy) czy tez zbliżający się moment wejścia Tauronu w skład elitarnych indeksów giełdowych. Chodzi na przykład o MSCI Poland, który jest benchmarkiem dla zagranicznych inwestorów. Ma to się stać już w najbliższą środę. Tauron, w wyniku nadzwyczajnej rewizji, będzie miał około 3,8-procentowy udział w tym indeksie.

Swoje zrobiła też zapewne poprawa nastrojów inwestycyjnych na GPW, w tym drożejące papiery innego państwowego tuza – PZU. Jego kurs równiez ustanowił w poniedziałek historyczny szczyt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Energetyka / Historyczny szczyt Tauronu!