Hiszpania grozi karami firmom płacącym podatki tylko Katalonii

aktualizacja: 06-09-2017, 12:27

Ministerstwo Skarbu i Funkcji Publicznych zagroziło srogimi karami firmom z Katalonii, które nie będą płacić należnych podatków hiszpańskiemu fiskusowi po kwestionowanym przez rząd centralny niepodległościowego referendum 1 października.

We wtorek pisaliśmy, że rząd Katalonii przygotował swoje służby podatkowe na ewentualne ogłoszenie niepodległości. Zasygnalizował, że w ciągu kilku miesięcy będzie w stanie ściągać wszystkie należne podatki

Flaga Katalonii
Zobacz więcej

Flaga Katalonii

fot. Bloomberg

Minister Cristóbal Montoro ostrzegł w mniej niż 24 godziny po ogłoszeniu przygotowań władz Katalanii, że firmy, które będą płacić podatki władzom autonomicznej wspólnoty zamiast do kasy Hiszpanii popełnią przestępstwo.

Większość sondaży przed referendum wskazuje, że liczba zwolenników niepodległości i przeciwników oddzielenia się do Hiszpanii jest prawie taka sama. Jeden z ostatnich sondaży przeprowadzony na zlecenie rządu Katalonii pokazał jednak, że niewielka większość Katalończyków jest jednak za pozostaniem częścią Hiszpanii.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Hiszpania grozi karami firmom płacącym podatki tylko Katalonii