Hiszpania: grzeczni klienci płacą mniej

opublikowano: 05-09-2016, 08:58

Właścicielka kawiarni w miejscowości Llança w hiszpańskim regionie turystycznym Costa Brava zachęca klientów do bardziej kulturalnego zachowania oferując im niższe ceny.

Marisel Valencia Madrid miała dosyć obcowania z niegrzecznymi, opryskliwymi klientami. Zdecydowała, że będzie premiować dobre zachowanie. Dlatego każdy, kto zażąda kawy, musi liczyć się z cenę 5 EUR za filiżankę. Kto poprosi o kawę zapłaci 3,50 EUR. Natomiast każdy, kto najpierw się przywita, a potem poprosi o kawę, zapłaci tylko 1,30 EUR.

Zobacz więcej

Serpentino/RGB Stock

- Umieściłam w oknie kartkę z cenami i spowodowało to wielką różnicę. Ludzie są teraz bardzo grzeczni w każdej sytuacji i to naprawdę dobrze wpłynęło na codzienne życie – powiedziała właścicielka kawiarni.

Marisel Valencia Madrid podkreśliła, że jeszcze nikomu nie musiała policzyć najwyższej ceny za kawę.

- Normalna cena kawy to 1,30 EUR i dzięki bogu nie musiałam od nikogo brać więcej bo wszyscy się witają i proszą o kawę. Niektórzy nawet dziękują! – powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu