Hiszpania: liczba zatrudnionych najwyższa od kryzysu w 2008 roku

PAP
opublikowano: 28-10-2021, 20:46

Ponad 20 mln osób było aktywnych zawodowo w Hiszpanii we wrześniu br., najwięcej od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. - wynika z opublikowanych w czwartek danych Krajowego Instytutu Statystycznego (INE) w Madrycie.

Według danych, które publikuje m.in. dziennik “El Mundo”, na hiszpańskim rynku pracy pomimo koronakryzysu szybko przybywa osób wychodzących z bezrobocia. Autorzy dokumentu wskazali, że w liczącej ok. 47 mln mieszkańców Hiszpanii tylko między drugim a trzecim kwartałem 2021 r. pracę znalazło ponad 127 tys. osób.

Z danych za trzeci kwartał br. wynika, że w Hiszpanii bez zatrudnienia było pod koniec września ponad 3,41 mln osób. Oznacza to, że tylko podczas jednego kwartału liczba bezrobotnych spadła o 3,6 proc.

Według INE w trzecim kwartale br. o 3,1 proc. zmalała też liczba gospodarstw domowych, w których mieszkali bezrobotni. W porównaniu do poprzedniego kwartału rodzin takich jest o 35,8 tys. mniej.

W ujęciu rok do roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się w Hiszpanii o 8,2 proc. Najwięcej miejsc pracy przybyło w usługach, rolnictwie oraz branży budowlanej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane