Hiszpania otwarta na polskie prośby ws. rynku pracy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-02-2005, 12:25

Hiszpania ze zrozumieniem i otwarciem odnosi się do polskich zabiegów o zniesienie ograniczeń w dostępie dohiszpańskiego rynku pracy dla Polaków - zapewił w Warszawie premier Hiszpanii Jose Luis Rodriges Zapatero.

Hiszpania ze zrozumieniem i otwarciem odnosi się do polskich zabiegów o zniesienie ograniczeń w dostępie dohiszpańskiego rynku pracy dla Polaków - zapewił w Warszawie premier Hiszpanii Jose Luis Rodriges Zapatero.

    Zapowiedział, że 3 marca sprawę tę omówi tzw. komisja dwustronna, która zajmuje się przepływami pracowników.  "Nasze stanowisko jest otwarte na prośby rządu polskiego" - powiedział Zapatero.

    Środowe rozmowy premierów obu państw dotyczyły też m.in. przyszłego budżetu Unii Europejskiej na lata 2007-2013 i podziału funduszy między poszczególne kraje.

    Premier Marek Bela powiedział, że usłyszał od Zapatero słowa, które chciałby usłyszeć  także od innych przywódców europejskich, że jednym z filarów, na których opiera się UE jest solidarność. Jak dodał, Polska i Hiszpania różnią się jedynie w szczegółach, ale ważne jest zbliżenie w politycznym rozumieniu tej kwestii.

    Zapatero dodał, że wierzy w rozsądne porozumienie w sprawie budżetu UE. Jego zdaniem, ograniczanie funduszy unijnych dla krajów, które będą musiały dostawać z Unii mniej pieniędzy (a do takich należy Hiszpania), powinno odbywać się stopniowo i w sposób zrównoważony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane