Hiszpania: Znaleziono kasetę z wersetami z Koranu i detonatory

opublikowano: 11-03-2004, 21:20

Kasetę z wersetami z Koranu w języku arabskim oraz siedem detonatorów znaleziono w furgonetce w miejscowości Alcala de Henares pod Madrytem, skąd wyruszały pociągi będące celem czwartkowych zamachów terrorystycznych - poinformował hiszpański minister spraw wewnętrznych Angel Acebes.

Kaseta i detonatory znajdowały się na przednim siedzeniu furgonetki. Samochód znaleziono dzięki informacjom od pobliskich mieszkańców.

"Głównym wątkiem (śledztwa) pozostaje ścieżka ETA, trzeba zachować jednak wielką ostrożność i badać także inne ścieżki" - powiedział minister Acebes.

Poinformował, że kaseta była identyczna do tych, "jakie zwykle używane są do nauczania Koranu." Dał też do zrozumienia, że może chodzić o manewr mylący.

Według DPA, rząd hiszpański nie wyklucza już, że za czwartkowymi zamachami w Madrycie mogą także stać terroryści islamscy.

W czwartkowych zamachach bombowych na cztery pociągi podmiejskie w Madrycie zginęło łącznie 190 osób, a 1247 zostało rannych. Na trzech dworcach kolejowych, gdzie dokonano zamachów, śmierć poniosło 181 osób. Dalszych dziewięć zmarło w karetkach bądź też w szpitalach. Bomby w pociągach wybuchły w czasie porannego szczytu.

Ambasada polska w Hiszpanii poinformowała, że w zamachach zostali ciężko ranni także dwaj Polacy.

(PAP/AFP,AP,DPA)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hiszpania: Znaleziono kasetę z wersetami z Koranu i detonatory