Hiszpanie przygotują dokumentację inwestycji lotniskowych na Okęciu

PAP
opublikowano: 08-01-2009, 14:02

Estudio Lamela przygotuje dokumentację potrzebną do zakończenia inwestycji terminalowych na warszawskim lotnisku Okęcie. Umowę w tej sprawie z hiszpańską firmą podpisało Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

W ramach inwestycji ukończona ma być budowa pirsu południowego Terminalu 2 oraz centralnego.

"Wybranie firmy, która przygotuje dokumentację, jest kolejnym, bardzo ważnym etapem realizacji ogłoszonego przez nas w październiku 2008 roku planu inwestycji dla warszawskiego lotniska. Wszystkie działania przebiegają zgodnie z naszymi założeniami. Następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonawcę prac budowlanych na płycie lotniska, co nastąpi jeszcze w tym kwartale" - poinformował w czwartek dyrektor "Portów Lotniczych" Michał Marzec.

Estudio Lamela w ciągu trzech miesięcy ma przygotować dokumentację potrzebną do zakończenia prac budowlanych na płycie lotniska, a w ciągu pięciu miesięcy - do budowy pirsu południowego Terminalu 2 oraz pirsu centralnego Terminalu 1.

Przetarg na wykonawcę prac budowlanych, związanych z dokończeniem budowy pirsów, ma zostać ogłoszony w II kwartale br. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2010 r.

Pirsy to przedłużenia hali głównej terminalu lotniczego, zazwyczaj węższe od niej. Od pirsów odchodzą rękawy - kryte przejścia, którymi można się bezpośrednio przedostać na pokład samolotu.

W październiku ub.r. Michał Marzec zapowiadał, że plany inwestycyjne na Okęciu zostaną zrealizowane do 2012 roku i mają sięgać ok. 1,2 mld zł.

Chodzi m.in. o dokończenie budowy Terminalu 2, zintegrowanie architektonicznie i organizacyjnie Terminal 1 z Terminalem 2, zmodernizowanie i rozbudowanie nawierzchni lotniskowej, a także budowę hoteli, biurowców, centrów biznesowych i parkingów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu