Hiszpanie rozbili gang fałszerzy kart kredytowych

  • DI
opublikowano: 03-11-2018, 15:12

Hiszpańska policja rozbiła gang wyspecjalizowany w fałszowaniu kart kredytowych, kierowany przez obywatela Algierii, który wcześniej był więziony za pomoc w sfinansowaniu ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku w USA.

Dziewiętnaście osób zostało aresztowanych w Madrycie. Grupa podrabiała karty kredytowe po zebraniu w ukrytej sieci darknet danych użytkownika, takich jak kod PIN, poprzez przeniesienie ich na inne karty - podała w komunikacie hiszpańska policja.

Fałszerze mogli wypłacać gotówkę z bankomatów lub dokonywać zakupów w sklepach - dodało to samo źródło, cytowane przez agencję AFP.

Szef gangu, 49-letni Algierczyk, którego tożsamość nie została ujawniona, uciekł się do tego samego procederu, żeby pomóc sfinansować ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r. w USA, które kosztowały życie prawie 3 tys. osób.

Rzeczniczka hiszpańskiej policji powiedziała, że mężczyzna został osądzony i skazany w Hiszpanii, ale nie ujawniła, jak długo był za kratkami, zanim został zwolniony. Zastrzegła jednak, że tym razem działał dla własnej korzyści.

Zbiorowy proces osób podejrzanych o udział w zamachach z 11 września odbył się w Hiszpanii w 2005 roku. 18 z 24 osób, oskarżonych o przynależność do organizacji terrorystycznej Al-Kaida, zostało uwięzionych - podaje AFP. Nie wiadomo, czy algierski przywódca gangu był wówczas wśród skazanych, czy też był sądzony osobno.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy