Hiszpanie szukają następcy Jarosława Popiołka

[EG]
opublikowano: 14-02-2012, 00:00

Spodziewane straty w Mostostalu Warszawa prawdopodobnie pociągną za sobą zmianę na stanowisku prezesa.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o rozczarowaniu akcjonariuszy Polimeksu-Mostostalu z działalności Konrada Jaskóły, szefa tej spółki. Niezadowolonych jest jednak więcej. Według naszych informacji, wkrótce z fotelem prezesowskim pożegna się Jarosław Popiołek z Mostostalu Warszawa.

— Prezes Popiołek już od kilku miesięcy jest tylko formalnie szefem, spółkę prowadzą jego zastępcy, a właściciele szukają kogoś na jego miejsce. To raczej będzie Polak, Hiszpan na tym stanowisku zostałby źle odebrany — mówi anonimowo obserwator największych spółek budowlanych w Polsce.

Na początku lutego rada nadzorcza Mostostalu Warszawa do zarządu powołała Jacka Szymanka, który pracuje w spółce od września 2011 r. jako szef HR. Pod koniec listopada wiceprezesem został Jose Angel Andres Lopez, dotychczasowy członek zarządu. Teraz agencje headhunterskie szukają kandydatów do fotela prezesa.

Zarówno przedstawiciele właścicieli spółki — hiszpańskiej Acciony, jak i Piotr Gawryś z rady nadzorczej, odmówili skomentowania tych informacji. Jarosław Popiołek jest prezesem Mostostalu Warszawa od marca 2005 r. Kierowana przez niego spółka po trzech kwartałach 2011 r. miała 2,366 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i prawie 17 mln zł straty brutto. To żniwo silnej konkurencji o przetargi drogowe sprzed trzech-czterech lat. Spółka wiąże jednak duże nadzieje z wygranym przetargiem na budowę bloków energetycznych w PGE Opole, które ma realizować z Rafako i Polimeksem- -Mostostalem.

— Po całym 2011 r. spodziewamy się w Mostostalu dużej straty netto, a w czwartym kwartale znacznego spadku zadłużenia netto — mówi Maciej Stokłosa z DI BRE Banku. DI BRE prognozuje, że Mostostal Warszawa zakończył 2011 r. z 3,2 mld zł przychodów i 85,3 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [EG]

Polecane