Hiszpańska policja rozbiła szajkę 200 chińskich oszustów

opublikowano: 15-12-2016, 13:41

Hiszpańska policja zatrzymała 200 Chińczyków, którzy z call center umieszczonych w luksusowych willach oszukali swoich rodaków w kraju na łącznie ponad 16 mln EUR.

- Mówimy o tysiącach obywateli Chin, głównie z ubogich rodzin, którzy zostali okradzeni ze swoich skromnych oszczędności, co niektórych skłoniło do samobójstwa – poinformował komisarz Eloy Quiros.

Szajka telefonowała do Chińczyków w kraju udając, że są ich sąsiadami, przyjaciółmi lub członkami rodziny i ostrzegając przed oszustwem. Następnie kontaktowała się z nimi podszywając się pod funkcjonariuszy policji i namawiając do zdeponowania pieniędzy na bezpiecznych rachunkach, co miałoby pomóc w rzekomym śledztwie.

Hiszpańska policja ogłosiła, że zlikwidowała 13 call center prowadzonych przez gang w dobrych dzielnicach Madrytu, Barcelony i Alicante. Poinformowała, że w każdym z nich pracowało wielu członków szajki, czasami nawet 50 w tym samym budynku, nie budząc większych podejrzeń i nie zakłócając porządku.

Policja poinformowała, że wszyscy zatrzymani Chińczycy przyjechali do Hiszpanii jako turyści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Hiszpańska policja rozbiła szajkę 200 chińskich oszustów