Hity inwestycyjne (01.01-18.02)

PK
opublikowano: 29-02-2008, 00:00

1

Atlantis: 122,9%

Mimo nerwowego początku roku na warszawskiej giełdzie można było zarobić. Niekiedy całkiem sporo. Najwięcej zyskali akcjonariusze Atlantisu. W spółce, która do tej pory nie prowadziła działalności, pojawił się znaczący akcjonariusz, który ogłosił, że przekształci ją w firmę z branży elektrowni wiatrowych. Szykuje też split i nowe emisje. A potem do gry wkroczyli spekulanci…

2

Swarzędz: 61,5%

Niezły zysk przyniosły też akcje producenta mebli. Nowe władze przedstawiły strategię, która najwyraźniej porwała inwestorów. Szefowie spółki powinni się starać, bo świeżo wprowadzony program motywacyjny uzależnia ich premie od wzrostu kursu. To przekonało jedną z największych instytucji finansowych do zwiększenia zaangażowania w spółce.

3

Wielton: 48,1%

Prawie 50 proc. w półtora miesiąca można było zarobić na inwestycji w akcje producenta naczep samochodowych. Ten niedawny debiutant pokazał świetne wyniki, realizuje ambitne plany przejęć i wciąż chwali się nowymi kontraktami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu