Hity inwestycyjne (15.09-15.10)

PK
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Hawe: 183,8%

Na tym operatorze telekomunikacyjnym, w miesiąc można było zarobić fortunę. W ciągu dziewięciu wrześniowych sesji kurs wzrósł o 250 proc. Trudno znaleźć uzasadnienie dla tak silnego wzrostu. Wprawdzie spółka poinformowała, że ma szansę na kontrakt o wartości 3 mln EUR rocznie, ale to za mało jak na tak silny skok. Na celownik wzięli sobie spółkę spekulanci, o czym świadczy to, że przydarzyła się i sesja, podczas której spółka straciła 19 proc.

Relpol: 108,6%

Producent przekaźników z Żar zwyżkę kursu zawdzięcza właściwie dwóm sesjom. Przede wszystkim 11 października doszło do odcięcia prawa poboru. Podczas pierwszej sesji, gdy akcje notowane były bez prawa poboru, kurs poszybował o ponad 80 proc. Na to nałożył się wzrost o blisko 12 proc. w przededniu odcięcia prawa.

Mewa: 80,4%

Kurs szybował, mimo że kondycja finansowa producenta bielizny jest słaba. Jednak zarząd robi co może, by zwiększyć wartość spółki. Niestety, więcej w tym zabiegów czysto technicznych. Zarząd zaproponował split akcji w stosunku 1:20, a także zapowiedział emisję, która ma przysporzyć kapitału na przejęcie niewielkiej spółki Roda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu