HNA sprzedał biurowiec w pobliżu Trump Tower

opublikowano: 09-01-2019, 12:11

Chiński konglomerat HNA Group sprzedał większościowe udziały w biurowcu na Manhattanie w ramach transakcji o wartości 422 mln USD, donosi Reuters.Sprzedaż to ostatnia z serii wyprzedaży aktywów przez chińską firmę, która ma na celu złagodzenie nasilającego się kryzysu gotówkowego.

Konglomerat nie ujawnił kto jest nabywcą budynku zlokalizowanego przy 850 Third Avenue, ale portal Bisnow, zajmujący się rynkiem nieruchomości twierdzi, że biurowiec trafił w ręce Jacoba Chartita i jego synów Michaela i Simona.

Biurowiec 850 Third Avenue  na Manhattanie, Nowy Jork
Zobacz więcej

Biurowiec 850 Third Avenue na Manhattanie, Nowy Jork fot. Bloomberg

Pakiety mniejszościowe zostały sprzedane również przez dwóch innych dotychczasowych właścicieli, MHP Real Estate Services i ATCO Properties & Management.

HNa nabyło swoje udziałów budynku, łącznie 90 proc., w 2016 r. co kosztowało Chińczyków 463 mln USD., kilka miesięcy przed wybraniem Donalda Trumpa na prezydenta USA.

W sierpniu minionego roku dziennik „The Wall Street Journal” donosił, że amerykańskie władze nakazały HNA sprzedać swój udział w budynku, którego najemcą jest m.in. posterunek policji, którego zadaniem jest ochrona pobliskiego wieżowca Trump Tower.

Pod koniec 2018 r. Reuters informował, powołując się na swoje źródła, że China Development Bank przewodzi zespołowi nadzorującemu sprzedaż aktywów, ponieważ grupa stara się ograniczyć operacje do jedynie podstawowych aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / HNA sprzedał biurowiec w pobliżu Trump Tower