Hochtief rośnie na fali spekulacji

Marek Druś
10-08-2005, 00:00

Kurs akcji Hochtief osiągnął wczoraj najwyższą wartość od ponad pięciu lat. Popyt na akcje największego niemieckiego koncernu budowlanego wywołały spekulacje o ofercie jego przejęcia.

Wartość rynkowa Hochtief wzrosła we wtorek do ponad 2,3 mld EUR. Po rynku krążą pogłoski, że niemiecki koncern może być celem przejęcia. Nie wiadomo jednak, kto miałby go kupić. Według niektórych analityków dostatecznie duży jest francuski koncern budowlany Vinci. Ten ostatni jednak zdecydowanie zaprzeczył, że ma takie plany. Z kolei brytyjska firma George Wimpey, która współpracowała z Niemcami, jest według analityków za mała. Jej wartość rynkowa sięga 1,6 mld GBP. Ponadto zajmuje się ona wyłącznie budową domów. Brytyjscy analitycy twierdzą także, że spółka nie ma w planach wyjścia poza dotychczasowe rynki, czyli Wielką Brytanię i USA.

W pierwszym kwartale Hochtief osiągnął aż czterokrotnie wyższy zysk niż rok wcześniej. Kurs wzrósł od początku roku o 38 proc. Pomogło w tym podwyższenie przez spółkę prognozy tegorocznego zysku o ponad 50 proc. Od sierpnia ubiegłego roku cena akcji Hochtief wzrosła już o 80 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hochtief rośnie na fali spekulacji