Hockey: gwałtowny wzrost handlu inwestorów indywidualnych dzięki marihuanie i kryptowalutom

Marek Druś, cnbc.com
opublikowano: 24-01-2018, 07:27
aktualizacja: 24-01-2018, 07:28

Nastąpił spektakularny wzrost handlu dokonywanego przez inwestorów indywidualnych, głównie millenialsów, powiedział Tim Hockey, prezes TD Ameritrade, jednego z największych internetowych domów maklerskich w USA.

- Doszło do gwałtownego wzrostu aktywności handlu inwestorów indywidualnych – ogłosił Hockey w CNBC.

Zobacz więcej

youtube.com

W styczniu jak dotąd TD Ameritrade obsługuje 975 tys. zleceń dziennie. To głównie zasługa millenialsów, czyli osób w wieku 35 lat i młodszych. W czwartym kwartale liczba założonych przez nich kont wzrosła o 72 proc.

TD Ameritrade poinformował, że w czwartym kwartale obsługiwał średnio 726 tys. transakcji dziennie. Oznacza to wzrost o 49 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Tak duży skok to głównie zasługa większego handlu akcjami spółek działających w segmentach kryptowalut i marihuany. Miał odpowiednio 7-8 proc. udziału w całym. Rok wcześniej było to ok. 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Hockey: gwałtowny wzrost handlu inwestorów indywidualnych dzięki marihuanie i kryptowalutom