Holding farmaceutyczny ma prezesa

ET
opublikowano: 11-05-2007, 00:00

PHF ma nowego-starego szefa. Rada nadzorcza powierzyła kierowanie holdingiem Robertowi Czapli, do wczoraj p.o.

PHF ma nowego-starego szefa. Rada nadzorcza powierzyła kierowanie holdingiem Robertowi Czapli, do wczoraj p.o.

Wszystko zostało w rodzinie — tak można podsumować wybory do władz Polskiego Holdingu Farmaceutycznego (PHF). Z dwóch kandydatów na stanowisko prezesa rada nadzorcza wybrała Roberta Czaplę, który do tej pory pełnił obowiązki szefa PHF. Na stanowiska członków zarządu kandydowały trzy osoby. Nominację uzyskał Marcin Głowacki, obecnie dyrektor finansowy holdingu.

Stanowisko prezesa PHF nie jest stabilne. W krótkiej historii holdingu, liczącej trzy lata, w tym fotelu zasiadały już trzy osoby. Robert Czapla jest czwartym prezesem. Jego poprzednik, Jerzy Milewski, musiał pożegnać się ze stanowiskiem już po kilku miesiącach. Sam zresztą obejmował posadę w dość napiętej atmosferze.

PHF skupia ostatnie państwowe zakłady farmaceutyczne. W trzech Polfach należących do holdingu pracuje ponad 4 tys. osób. Ich udziały rynkowe systematycznie się kurczą. Obecnie ilościowo to około 6 proc., a w ujęciu wartościowym to ponad 3 proc. rynku. Jego wartość to prawie 20 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu