Holenderska agencja chce sprowadzać pracowników z Azji do Polski

Marek Druś, dutchnews.nl
opublikowano: 25-05-2018, 12:07
aktualizacja: 25-05-2018, 12:09

Holenderska agencja zatrudnienia Otto Work Force planuje sprowadzenie pracowników z Azji do Europy, a zacznie od Polski, donosi dutchnews.nl.

Dutchnews.nl powołuje się na wywiad, którego udzielił Frank van Gool, założyciel Otto Work Force, holenderskiej  gazecie Financieele Dagblad. Ujawnił w nim, że agencja chce zacząć uzupełniać braki na polskim rynku pracy już w tym roku. Van Gool chce zacząć od Polski, bo jak twierdzi, kraje Europy Wschodniej są bardziej elastyczne w przyznawaniu pozwoleń na pracę. W perspektywie siedmiu lat pracownicy z Wietnamu, czy Filipin mają trafić także do krajów Europy Zachodniej.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Holandia nie jest jeszcze gotowa, ale nie uda jej się uniknąć pracowników z Azji w dłuższej perspektywie. Niedobór rąk do pracy będzie zbyt duży – powiedział Van Gool. – Jeśli gospodarka będzie nadal rosła będziemy potrzebować milionów dodatkowych pracowników w Europie – argumentował.

56 proc. udziałów w Otto Work Force przejęła niedawno japońska spółka Outsourcing. Holenderska agencja, która miała 350 mln EUR obrotów w ubiegłym roku, pośredniczyła w zatrudnianiu w Europie głównie Polaków, Słowaków i Bułgarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dutchnews.nl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Holenderska agencja chce sprowadzać pracowników z Azji do Polski