Czytasz dzięki

Hołownia uruchomił serwis pomocni.info

PAP, DI
opublikowano: 23-05-2020, 18:07

Internetowy serwis pomocni.info zawiera kontakty do instytucji pomagających potrzebującym w różnych życiowych sytuacjach. Portal ma być uzupełniany i uaktualniany niezależnie od wyniku wyborów.

Serwis kieruje zainteresowanych uzyskaniem pomocy materialnej, prawnej, edukacyjnej, noclegowej czy psychologicznej do znajdujących się w pobliżu organizacji, instytucji czy osób, które mogą udzielić konkretnego wsparcia. Baza adresowa zawiera 7 tys. kontaktów, została zweryfikowana przez ekspertów i wolontariuszy ze sztabu kandydata.

Zobacz więcej

Szymon Hołownia

Jacek Szydlowski / FORUM

Szymon Hołownia zapewnił, że serwis będzie działał także po wyborach prezydenckich i niezależnie od wyniku wyborów będzie aktualizowany.

"To będzie portal, który na trwałe zagości w polskiej strefie wsparcia społecznego. Dla mnie jako kandydata to olbrzymia radość, że po tej kampanii zostanie coś realnie dobrego - nie tylko banery, ulotki, wzniosłe hasła czy wywiady - tylko realne, fizyczne dobro, realna pomoc i poczucie bezpieczeństwa u kogoś, kto nie wiedział gdzie szukać pomocy a jutro będzie mógł skonsultować się z prawnikiem żeby pomógł mu odzyskać alimenty. Będzie wiedział, gdzie może spędzić bezpiecznie i spokojnie noc, jeżeli jest kryzysie bezdomności; gdzie uzyskać pomoc, zasiłek w trudnej sytuacji braku pracy" – powiedział Hołownia w trakcie konferencji.

"Kiedy zostanę prezydentem uzyskamy inny rodzaj narzędzi do tego, żeby rzeczywiście rozwiązywać ludzkie problemy. Ale już dzisiaj chcę powiedzieć, jak poważnie je traktuję, dając to narzędzie, które dzisiaj możemy wam dać. Tak właśnie wyobrażam sobie politykę: nie jako partyjną nawalankę, ale jako przestrzeń, w której tworzy się realne dobro" - dodał.

Kandydat podkreślił, że uruchomienie serwisu jest "bardzo realnym krokiem w tym, żeby Polska była bardziej solidarnym krajem".

"Jestem człowiekiem, który przyszedł do polityki ze społecznego działania, dlatego dla mnie i dla moich współpracowników było oczywiste, że kiedy zaczęła się epidemia musimy zacząć realnie działać. Uruchomiliśmy adres mailowy i poinformowaliśmy ludzi, że jeżeli jesteśmy w stanie na coś się przydać z naszymi specjalistami, z 10 tys. wolontariuszy to piszcie - spróbujemy pomóc. Tych maili od marca otrzymaliśmy 10 tysięcy" – powiedział.

Jak dodał, każdy mail doczekał się odpowiedzi, w wielu przypadkach wolontariusze udzielili konkretnego wsparcia.

"Te 10 tysięcy maili pokazało nam, że musimy pójść o krok dalej. 15 maja zapowiedziałem, że stworzymy nową platformę internetową, aby uzyskiwanie pomocy, szukanie pomocy było łatwiejsze. W sytuacji pewnej destabilizacji, jaką niewątpliwie jest epidemia koronawirusa, to informacja: rzetelna i sprawdzona, to konkretna rada, drogowskaz są w pierwszym kroku ludziom potrzebne najbardziej" – powiedział.

Hołownia zaprosił chętnych do uzupełniania bazy danych i do rozbudowywania portalu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane