Hoop czeka jeszcze na urzędników

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 26-11-2003, 00:00

Hoop przedłużył list intencyjny w sprawie kupna rosyjskiej spółki Megapak.

Hoop, czołowy producent napojów i wody mineralnej w Polsce, ponownie przedłużył termin podpisania umowy na kupno 50 proc. akcji rosyjskiej firmy Megapak. Początkowo transakcja miała być przeprowadzona w październiku, potem oficjalnie obowiązywała data 14 listopada.

— Ważność listu intencyjnego została przedłużona do końca grudnia 2003 r. — mówi Robert Niczewski, doradca prezesa Hoopa.

Komitet bada sprawę

Jego zdaniem, obie strony transakcji już się porozumiały co do formy umowy, jak i ceny na poziomie 15 mln USD, z czego 6,5 mln USD stanowi zapłatę za akcje dla ich dotychczasowych właścicieli, a 8,5 mln USD pójdzie na dokapitalizowanie spółki.

Obecnie główną przeszkodą w finalizacji transakcji są więc właściwie czynniki administracyjne.

Chodzi o to, że w ramach całego projektu firma Megapak Dom Handlowy, w której Hoop już ma udziały, ze względów podatkowych ma być przeniesiona do właściwego Megapaku. Pierwsza spółka jest czołowym dystrybutorem napojów na rynku moskiewskim, a druga ich producentem.

— Dlatego takie połączenie wymaga zgody Komitetu Antymonopolowego w Moskwie. Dokumenty zostały złożone już miesiąc temu, ale zgoda nie została wydana — tłumaczy Robert Niczewski.

Może jednak wcześniej

Marek Jutkiewicz, wiceszef Hoopa, wierzy jednak, że kupno Megapaku uda się zrealizować przed końcem ważności listu intencyjnego.

— Właśnie wróciliśmy z Rosji, mamy parafowaną umowę ramową, w tej chwili trwa dopracowywanie szczegółów. Ostateczna umowa może zostać podpisana do połowy grudnia — twierdzi Marek Jutkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hoop czeka jeszcze na urzędników