Hoop prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, nie wyklucza emisji

Internet Securities
opublikowano: 21-12-2005, 14:41

Producent napojów chłodzących Hoop SA prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami strategicznymi, których efektem może być decyzja o emisji akcji spółki, podał Hoop w komunikacie w środę. Środowa „Rzeczpospolita” doniosła, powołując się na nieoficjalne źródła, że Hoop prowadzi rozmowy na temat połączenia z producentem soków i makaronów Maspeksem.

Producent napojów chłodzących Hoop SA prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami strategicznymi, których efektem może być decyzja o emisji akcji spółki, podał Hoop w komunikacie w środę. Środowa „Rzeczpospolita” doniosła, powołując się na nieoficjalne źródła, że Hoop prowadzi rozmowy na temat połączenia z producentem soków i makaronów Maspeksem.

„Zarząd Hoop Spółka Akcyjna informuje, że prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami strategicznymi w zakresie podjęcia ewentualnej współpracy, w wyniku której mogłoby dojść do podwyższenia kapitału zakładowego Hoop SA” – podano w komunikacie.

„Celem prowadzonych rozmów jest wzmocnienie pozycji rynkowej Hoop SA na rynku krajowym, jak również dalszy rozwój działalności spółki na rynkach zagranicznych oraz wzrost wartości dla akcjonariuszy” – czytamy dalej.

„Rz” napisała, że Hoop i niepubliczna spółka Maspex prowadzili w ub. tygodniu „bardzo poważne rozmowy o połączeniu”. Obie spółki odmówiły potwierdzenia tych informacji, podkreśla dziennik.

Gazeta zwraca uwagę, że fuzja Maspeksu (ok. 1,5 mld zł przychodów w 2004 r.) z giełdowym Hoopem (ponad 0,5 mld zł) doprowadziłaby do powstania czwartej co do wielkości firmy w branży spożywczej w Polsce.

„Swoim zasięgiem grupa obejmowałaby – oprócz Polski – Węgry, Czechy, Słowację, Rumunię i Rosję” – podała „Rzeczpospolita”.

Hoop produkuje napoje gazowane (marka Hoop) i wodę mineralną (Arctic), natomiast główne produkty Maspeksu to soki owocowe (Kubuś i Tymbark), makarony (Lubella) i produkty typu „instant” (kawa cappuccino i czekolada La Festa).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane