Czytasz dzięki

Hooper: napięcia handlowe większym ryzykiem dla rynku akcji niż koronawirus

opublikowano: 26-05-2020, 08:02

Kristina Hooper, globalna strateg Invesco uważa, że ponowny wybuch konfliktu handlowego między USA i Chinami jest obecnie większym zagrożeniem dla rynków akcji niż pandemia koronawirusa.

- Pandemia generalnie została już izolowana i zneutralizowana dzięki wsparciu w postaci polityki monetarnej Fed – powiedziała Hooper w CNBC. – To w rzeczywistości rozdzieliło gospodarkę od rynku akcji – dodała.

Ostrzegła, że ponowny wybuch wojny handlowej byłby dużym ciosem dla rynków.

- Jak widzieliśmy pod koniec 2018 i w 2019 roku, wojna celna powodowała bardzo duże problemy. Hamowała rynek akcji, a jeszcze mocniej całą gospodarkę. To znów może się wydarzyć – powiedziała strateg Invesco.

Hooper podkreśla, że jej podstawowym scenariuszem nadal jest tylko wojna na słowa między USA i Chinami, która ostatecznie nie zahamuje postępu w realizacji zobowiązań handlowych. Zaznacza, że chiński rynek akcji wciąż jest jej zdaniem najlepszym obecnie miejscem do inwestowania.

- Oni są już po drugiej stronie pandemii. Zaczęli widzieć wzrost aktywności gospodarczej. Dodatkowo wyceny są bardzo atrakcyjne – powiedziała.

Długoterminowym inwestorom obawiającym się powrotu wojny handlowej radzi dobrą dywersyfikację portfela.

- Największa lekcja, jaka wynikała z globalnego kryzysu finansowego, to nie rezygnować z akcji, bo w ten sposób tylko realizuje się stratę – powiedziała Hooper. – Trzeba w sposób zdyscyplinowany utrzymywać długoterminową alokację aktywów – podkreśliła.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane