Hossa Milmetu dla wybranych

Marcin Goralewski
opublikowano: 07-10-2003, 00:00

Milmet zapowiada coraz lepsze wyniki finansowe. Niestety, akcji spółki nie sposób kupić na giełdzie.

Z kwartału na kwartał giełdowy Milmet, jeden z większych producentów butli gazowych w Europie, poprawia wyniki finansowe

— Trzeci kwartał też był dla nas dobry. Korzystamy z wysokiego kursu euro, choć efekt zmian kursów walut nie jest tak wielki, jak można byłoby się spodziewać. Importujemy sporo surowca — tłumaczy Jerzy Kościelniak, prezes Milmetu.

W pierwszym półroczu Milmet zarobił netto około 649 tys. zł. Niewiele, choć to wynik zdecydowanie lepszy niż w całym ubiegłym roku, kiedy spółce udało się zarobić jedynie 146 tys. zł.

— Mamy coraz większe przychody, a to jest najważniejsze. W trzecim kwartale utrzymała się 16-proc. dynamika ich wzrostu — dodaje prezes Milmetu.

Ubiegłoroczne przychody Milmetu sięgnęły 65 mln zł, a w pierwszym półroczu zamknęły się kwotą 36 mln zł.

Spółka, jak wiele innych giełdowych firm, znalazła się w kręgu zainteresowań instytucjonalnych inwestorów finansowych. Chętnie kupiliby akcje przedsiębiorstwa, których cena od lipca tego roku wzrosła o 120 proc.

— Doszło do kilku spotkań w tej sprawie — ujawnia Jerzy Kościelniak.

Niestety, inwestorzy finansowi obejdą się pewnie smakiem. W wolnym obrocie pozostaje zaledwie kilka procent akcji Milmetu. Na sprzedaż walorów spółki może zdecydować się Skarb Państwa, który ma 25 proc. akcji.

Największy pakiet walorów Milmetu należy do Lahvarny, czeskiego inwestora branżowego, który kiedyś chciał wycofać go z publicznego obrotu.

— Te plany są pewnie już nieaktualne. Nie będzie też emisji akcji dla ewentualnych nowych akcjonariuszy. Obecny układ właścicielski nam odpowiada — mówi Jerzy Kościelniak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hossa Milmetu dla wybranych