Hotel Poznań otworzył drugie skrzydło

Piotr Wielicki
opublikowano: 02-10-2000, 00:00

Hotel Poznań otworzył drugie skrzydło

FINAŁ: Włodzimierz Walkowiak, dyrektor hotelu Poznań, przewiduje, że przebudowa ostatniego skrzydła oraz części niskich hotelu z holem głównym, salami konferencyjnymi, centrum biznesu i gastronomią zakończy się w połowie przyszłego roku. fot. JŁ

Zakończyła się modernizacja drugiego skrzydła remontowanego od 1999 r. hotelu Poznań. Pierwsze skrzydło zostało oddane do użytku w czerwcu br. Zakończenie całego remontu planowane jest w połowie przyszłego roku. Na remont hotelu Orbis wyda 70 mln zł.

Hotel Poznań, największy hotel w Poznaniu, oddał do dyspozycji drugie, zmodernizowane skrzydło.

Mieści się w nim 120 pokoi: 45 dwuosobowych i 75 jednoosobowych. Wszystkie są klimatyzowane i wyposażone w Internet i telewizję satelitarną.

Goście już są

Oba zmodernizowane skrzydła są już udostępniane gościom.

— Wprowadziliśmy najnowsze rozwiązania techniczne, służące bezpieczeństwu gości: czujniki dymu, spryskiwacze wodne i urządzenia oddymiające. Drzwi do pokoi zabezpieczono zamkami magnetycznymi. Na każdym piętrze w ogólnodostępnych pomieszczeniach zainstalowano kamery — mówi Mirosława Kaźmierowska z Hotelu Poznań.

Obecnie Budimex Poznań, generalny wykonawca, prowadzi remont trzeciego skrzydła. Pierwsi goście będą mogli z niego skorzystać na początku 2001 r. Inwestorem przedsięwzięcia jest Orbis. Remont Poznania pochłonie 70 mln zł.

Hotel kongresowy

Dzięki modernizacji hotel Poznań stanie się pierwszym w Polsce hotelem kongresowym. Służyć będzie głównie najliczniej odwiedzającym Poznań biznesmenom. Do dyspozycji gości będzie łącznie 480 pokoi: 374 jednoosobowych (z możliwością zamiany na dwuosobowe), 96 dwuosobowych (w tym 10 typu studio z miejscem do pracy) oraz 10 apartamentów: 5 dwupokojowych i 5 trzypokojowych. Jednorazowo w hotelu będzie mogło zamieszkać 960 gości. Największa z sal konferencyjnych pomieści 1000 osób i zostanie wyposażona w najnowszy sprzęt audio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hotel Poznań otworzył drugie skrzydło