Houdouin: Elektrim i DT nielegalnie zmieniły rejestr wspólników PTC

Internet Securities
opublikowano: 25-02-2005, 12:36

Vivendi Universal uważa, że Elektrim SA, współdziałając z Deutsche Telekom (DT), dokonał nielegalnej zmiany w rejestrze wspólników Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), powiedział agencji ISB w piątek prezes Elektrimu Telekomunikacja (ET) Philippe Houdouin.

Vivendi Universal uważa, że Elektrim SA, współdziałając z Deutsche Telekom (DT), dokonał nielegalnej zmiany w rejestrze wspólników Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), powiedział agencji ISB w piątek prezes Elektrimu Telekomunikacja (ET) Philippe Houdouin.

Według niego, dokonała tego nielegalnie powołana przez DT i Elektrim rada nadzorcza PTC, która zdymisjonowała trzech z dotychczasowych członków zarządu PTC z prezesem Bogusławem Kułakowskim na czele. Houdouin nie podał żadnych nazwisk.

Kontrolowana przez Vivendi spółka ET poinformowała w komunikacie, że DT i Elektrim „zwołały nową domniemaną Radę Nadzorczą i twierdzą, że powołały nowy de facto nieistniejący Zarząd w celu nielegalnego przejęcia firmy”.

„Sąd Rejestrowy z niewyjaśnionych przyczyn zgodził się wprowadzić zmiany do Krajowego Rejestru Spółek na wniosek złożony przez nieistniejący Zarząd pomimo ww. nakazu sądowego. Jednakże, nie zmienia to faktycznej własności udziałów, co sąd z pewnością poświadczy. Natomiast Zarząd PTC zrobi wszystko, aby przywrócić faktyczny wpis do KRS” – czytamy dalej.

Z informacji agencji ISB wynika, że dotychczasowy zarząd PTC zablokował siedzibę spółki i jak dotąd nie pozwolił na wejście nowym członkom zarządu, powołanym przez DT i Elektrim. W siedzibie PTC znajduje się ok. 20 strażników.

W komunikacie ET podano aktualną strukturę udziałowców PTC zgodnie z Księgą Udziałów Spółki: Elektrim Telekomunikacja 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH 22,5 % udziałów, MediaOne International B.V. 22,5 % udziałów, Polpager Sp. z o.o. 4,0 % udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest S.A. 1,1% udziałów, ELEKTRIM S.A. 0,0002% udziałów.(ISB)

mor/tom/bas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane