Hoża 42 to jedyny taki dom w Warszawie (materiał partnera)

Materiał partnera
opublikowano: 06-12-2017, 14:33
aktualizacja: 06-12-2017, 14:38

O inwestycji opowiada arch. Michał Borowski, Prezes Made Concept.

Na Hożej nie sprzedajemy mieszkań na cele inwestycyjne. Jest to jedyna inwestycja w Warszawie z takim założeniem. Często jestem pytany czy warto sobie tak zawężać grupę klientów? Oczywiście, że tak! Jestem prekursorem takiej sprzedaży w Warszawie bo nikt przed nami tego nie zrobił. Pomyślałem sobie, że jak nie ja to kto? Dla nas nie liczy się szybkość sprzedaży tylko jakość klienta. Interesuje nas kupujący, który wspólnie z nami stworzy nową jakość na rynku mieszkań luksusowych. Owszem, są to mieszkania dla ludzi zamożnych, którzy są już stabilni zawodowo i finansowo, cenią sobie jakość życia i gotowi są za to zapłacić. W zamian oczekują od dewelopera jakości, rzetelności i dyskrecji.

Wyświetl galerię [1/3]

Odtworzony witraż w oknach klatki schodowej

Nie chcą spotykać na portalach plotkarskich zdjęć tzw. ambasadorów marki jako swoich sąsiadów. Każdy z nabywców mieszkań na Hożej z pewnością sam byłby świetnym ambasadorem, ale całe szczęście cenią swoją prywatność a nas to tylko cieszy. Nie muszę się podpierać żadnym nazwiskiem, nie boję się wziąć całej odpowiedzialności za projekt na siebie bo jestem w tej branży doświadczonym fachowcem i nie muszę się za nikogo chować. W najlepszych domach na świecie wspólnota nie afiszuje się tym kto tam mieszka. Często też celebryci nie mogą w tych najlepszych domach kupić mieszkania bo po prostu nie pasują do towarzystwa. Marki nie buduje się na celebrytach tylko na jakości.

W maju 2018 roku miną 2 lata od startu budowy, przewiduję że z początkiem roku otrzymamy pozwolenie na użytkowanie budynku. W marcu wydzielimy własność mieszkań i od kwietnia wprowadzają się mieszkańcy do wykończonych mieszkań. Jako architekt i inwestor jestem w swoim żywiole, największą frajdę sprawia mi to, że panuję nad jakością od początku do końca.

Widzimy bardzo wyraźnie, że są takie nieruchomości, które choć miały być luksusowym apartamentowcem, stały się tzw. aparthotelami. To znaczy pewni nabywcy kupowali w nich mieszkania z myślą o wynajmie, a ci, którzy chcieli tam naprawdę mieszkać, z powodu tego kwitnącego biznesu już dawno się wyprowadzili.

W stolicy nie brakuje wieżowców, gdzie nawet połowę mieszkań kupiono na wynajem. Ponieważ ten trend się pogłębia, komfort życia jest tam coraz gorszy. I coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać, że z aparthotelami wiążą się duże uciążliwości. Nie twierdzimy, że ten produkt nie jest potrzebny, ale w ramach równowagi niech powstają takie domy, w których się tylko mieszka.

W styczniu opublikujemy już 4 wydanie Raportu Mieszkań Luksusowych w Warszawie. W oczekiwaniu na zestawienie sprzedanych w 2017 roku mieszkań zrobiliśmy aktualną analizę w jaki sposób sprzedawane są luksusowe mieszkania w Warszawie. Analizując ogólnodostępne portale z ofertami mieszkań wybraliśmy najdroższe lokalizacje w Warszawie.

1. Złota 44

Mieszkania można kupić oprócz inwestora u 4 pośredników u których, łącznie do sprzedaży na portalach jest 26 ofert, 2 mieszkania na sprzedaż opisane są już jako rynek wtórny. Do wynajęcia oferowane są 2 mieszkania. Oddzielnie została uruchomiona strona www no44.pl oferująca mieszkania wyłącznie na wynajem.

2. Cosmopolitan

Poza inwestorem sprzedaż prowadzi 19 pośredników. Na rynku wtórnym w ofercie są 53 mieszkania, do wynajęcia w tym budynku jest 81 mieszkań.

3. Park Lane

Poza inwestorem na portalach do sprzedaży 1 pośrednik ma 3 oferty.

4. Opera I i II

W sprzedaży są 2 mieszkania na rynku wtórnym, do wynajęcia jest 25 mieszkań łącznie oferowanych przez 14 pośredników

5. Wiejska 11

Na rynku wtórnym 3 pośredników oferuje 4 mieszkania

6. Mokotowska 8

Do sprzedaży jest 5 mieszkań na rynku wtórnym, jedno z tych mieszkań sprzedaje developer, pozostałe 4 dwóch pośredników.

Czy apartament, którego sprzedażą zajmuje się kilkunastu pośredników a jego wnętrza są na portalach plotkarskich i każdy może je obejrzeć i się w nich sfotografować jest jeszcze czymś luksusowym? Jak widać kultura sprzedaży mieszkań luksusowych w Warszawie pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Wystarczy przejrzeć facebooka aby zobaczyć, że pracownicy biur sprzedaży nagminnie fotografują się ze swoimi rodzinami w pięknie urządzonych apartamentach. Czy klient ma ochotę kupić takie mieszkanie w cenie 25 000 zł/m2 jak wie że rozkład mieszkania, kolor kamienia w łazience itd. zna pół kraju? Naszym zdaniem luksus wymaga dyskrecji i odrobiny kultury a zamieszkałe już domy nie powinny mieć w niesprzedanych jeszcze mieszkaniach biur sprzedaży.

Na popularnym portalu hotelowym oferującym tylko luksusowe mieszkania jest około 1 600 apartamentów do wynajęcia w całej Warszawie, z czego w samym Śródmieściu jest ich około 1 000.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu