HP prezentuje nowego notebooka...

Kamil Kosiński
opublikowano: 06-11-2000, 00:00

HP prezentuje nowego notebooka...

Firma Hewlett-Packard Polska wprowadziła na rynek komputer przenośny OmniBook XE3. Jest to notebook klasy podstawowej powstały w oparciu o model OmniBook XE2, będący najlepiej sprzedającym się notebookiem Hewlett-Packard. Wewnątrz obudowy znajduje się procesor Intel Celeron 550 MHz lub szybszy oraz 64 MB pamięci operacyjnej, którą można rozszerzyć do 256 MB. Ekran komputera ma przekątną 15,1 cala. Urządzenie wyposażono także w głośniki i modem o szybkości 56kbps. Szacunkowa cena detaliczna brutto komputera w najprostszej konfiguracji wynosi 10,5 tys zł. Maszyny z procesorem Pentium III 700MHz kosztują zaś około 16 tys. zł.

Jako opcja dostępne jest rozwiązanie sieci bezprzewodowej ORiNOCO LAN, opracowane wspólnie przez HP i Lucent Technologies. Wykorzystuje ono technologię 802.11b i zapewnia transfer danych z prędkością 11 Mb/s. Na rozwiązanie składają się punkt dostępu do sieci LAN (stacja bazowa), karta PC do komputera OmniBook oraz adapter PCI do komputera stacjonarnego. KA

HP OmniBook XE3

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane