HP wprowadza serię LaserJet 4100

Kamil Kosiński
opublikowano: 23-04-2001, 00:00

HP wprowadza serię LaserJet 4100

Równocześnie z wymianą wielu modeli drukarek laserowych firma Hewlett-Packard wprowadziła na rynek nową serię urządzeń LaserJet. Modele z serii 4100 przeznaczone są głównie dla dużych firm, gdzie na jedną drukarkę przypada ponad 10 osób. Sugerowana cena brutto dla użytkowników końcowych najtańszej wersji drukarki LaserJet wynosi 6,1 tys. zł.

Za te pieniądze otrzymuje się urządzenie drukujące z szybkością do 24 stron na minutę przy rozdzielczości 1200 dpi. Pierwsza strona ma być przy tym gotowa w czasie 12 sekund. Drukarkę wyposażono w procesor o szybkości zegara 250 MHz i gniazda pozwalające na zainstalowanie do 256 MB pamięci operacyjnej. W trzech z czterech wersji drukarki LaserJet 4100 instalowane jest standardowo 32 MB pamięci. Tylko najtańszą wersję wyposażono standardowo w 16 MB pamięci. Jako jedyna nie posiada ona także karty sieciowej 10/100 Base-TX.

Dzięki wbudowanemu serwerowi WWW drukarkę LaserJet 4100 można zdalnie konfigurować i sprawdzać jej stan przy użyciu przeglądarki internetowej. Pozwala on zaprogramować drukarkę tak, by sygnalizowała wybranym osobom brak papieru w podajniku, brak tonera i status konserwacji za pomocą wiadomości e-mail kierowanych bezpośrednio do ich komputerów. Wysyłanie alarmów związanych z wyczerpywaniem się materiałów eksploatacyjnych można przy tym tak skonfigurować, że będą one docierać do wyznaczonej osoby z opcją niezwłocznego złożenia na nie zamówienia drogą elektroniczną. Ilość materiałów eksploatacyjnych przy jakiej maszyna zwróci uwagę na konieczność ich uzupełnienia można zaś dowolnie konfigurować. Zdaniem producenta pozwala to na potwierdzenie i zrealizowanie zamówienia zanim rzeczywiście się one wyczerpią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / HP wprowadza serię LaserJet 4100