HP wycofuje notebooki z wadliwymi akumulatorami

  • DI
opublikowano: 06-01-2018, 22:13

Firma HP we współpracy z państwowymi organami nadzorującymi uruchomiła globalny dobrowolny program bezpłatnego wycofania i wymiany przegrzewających się akumulatorów w wybranych notebookach i przenośnych stacjach roboczych w związku z ryzykiem poparzeń i pożarów.

Program obejmuje niektóre sprzedawane na całym świecie od grudnia 2015 do grudnia 2017 roku notebooki HP: Probook 64x i 65x (G2 i G3), x360 310 G2, ENVY m6, Pavilion x360 oraz HP 11. Wadliwe akumulatory znalazły się również w części przenośnych stacji roboczych HP Zbook (17 G3 i G4 oraz Studio G3).

Wiele z akumulatorów wbudowano w urządzenia, co oznacza, że nie mogą zostać wymienione samodzielnie przez klientów. Według zapewnień firmy w zamian za każdy sprawdzony i podlegający wycofaniu akumulator nabywcy otrzymają bezpłatnie nowy.

Liczba urządzeń z wadliwymi akumulatorami nie jest znana. Aby sprawdzić, czy dane urządzenie jest objęte programem, nabywcy urządzeń HP mogą pobrać ze strony producenta bezpłatny program diagnostyczny: HP Battery Program Validation Utility.

Producent zapewnił również klientom aktualizację systemu BIOS wprowadzającą akumulator w tryb bezpieczeństwa, w którym następuje jego rozładowanie po podłączeniu zasilacza, co pozwala na korzystanie z notebooka lub stacji bez ryzyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu