HSBC miał bardzo dobre cztery miesiące, ale perspektywy wciąż niepewne

opublikowano: 28-05-2004, 13:48

Po czterech pierwszym miesiącach roku wyniki HSBC Holdings są lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największy pod względem wartości rynkowej bank ostrzegł jednak, że dalsza poprawa wyników wciąż nie jest pewna.

Szef HSBC John Bond powiedział, że lepsze od oczekiwań wyniki banku to zasługa poprawy koniunktury w Hongkongu, Wielkiej Brytanii i USA. Zaznaczył, że perspektywa podwyżki stóp procentowych w USA oraz wzrostu kursu ropy nie pozwala na zbytni optymizm.

Bond chce obecnie realizować strategię rozwoju HSBC przez zwiększenie sprzedaży produktów i usług bankowych ponad 100 mln klientów spółki. Przez ostatnie pięć lat bank przejmował mniejszych rywali, co kosztowało go 46 mld USD. Dzięki akwizycjom liczba jego klientów wzrosła jednak aż o ponad 70 mln osób. Osiągnął dzięki temu pozycję szóstego na świecie emitenta kart kredytowych.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / HSBC miał bardzo dobre cztery miesiące, ale perspektywy wciąż niepewne