Czytasz dzięki

HSBC oczekuje dwucyfrowego wzrostu aktywów w regionie Azji i Pacyfiku

opublikowano: 21-05-2020, 06:28

Bank HSBC Holdings, który swoją działalność koncentruje przede wszystkim na azjatyckim rynku oczekuje, że w ciągu najbliższych trzech lat osiągnie dwucyfrowy wzrost aktywów w nowo połączonym biznesie majątkowym w regionie Azji i Pacyfiku, donosi Reuters.

Brytyjska instytucja w lutym ogłosiła fuzję swoich globalnych firm zajmujących się bankowością prywatną i zarzadzaniem majątkiem, co jest częścią radykalnego przeglądu strategii największego w Europie pod względem aktywów pożyczkodawcy.

Zobacz więcej

HSBC

Bloomberg

Połączony biznes majątkowy, który ruszył 1 maja, zarządza aktywami o wartości około 1,3 bln USD na całym świecie, z czego prawie połowa pochodzi z Azji. W tamtej części świata szybko rośnie baza zamożnych klientów.

Chcąc zostać menedżerem ds. majątku w regionie Azji i Pacyfiku w perspektywie średnio- i długoterminowej planujemy skupić się na klientach z aktywami o wartości przekraczającej 1 mln USD - powiedział Greg Hingston, regionalny dyrektor ds. majątku i bankowości osobistej.

Globalne aktywa majątkowe banku w pierwszym kwartale wzrosły o 6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim do 480 mld USD, zaś aktywa klientów bankowości prywatnej spadły o 2 proc. do 329 mld USD.

W Hongkongu, największym rynku banku, średnia miesięczna wartość transakcji walutowych dokonywanych kanałami cyfrowymi przez klientów zarządzających majątkiem wzrosła w pierwszym kwartale o 65 proc., a miesięczny obrót akcjami wzrósł o 63 proc.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane