HSBC otwiera oddział bankowości prywatnej w Tajlandii

ARŻ, Reuters
opublikowano: 01-02-2021, 12:12

HSBC poinformował w poniedziałek, że założył nowy oddział bankowości prywatnej w Tajlandii. To druga tego typu jednostka banku w Azji Południowo-Wschodniej, pisze Reuters.

HSBC
HSBC
Hollie Adams

HSBC powiedział, że nowa jednostka specjalizująca się w bankowości prywatnej, która jest jednym z najbardziej obiecujących produktów majątkowych w Azji, pomoże mu zapewnić klientom dostęp do międzynarodowych rynków kapitałowych, wykorzystując istniejącą infrastrukturę doradczą i metodologiczną inwestycyjną.

W ubiegłym roku pożyczkodawca połączył swoją globalną działalność w zakresie bankowości prywatnej i handlu detalicznego, aby stworzyć nową jednostkę, która zarządza aktywami klientów o wartości ponad 1,4 bln USD. Połowa tej kwoty pochodzi z Azji.

Zespół z Tajlandii zajmie się obsługą klientów i usługami doradczymi. Aktywa nadal będą księgowane w oddziale w Singapurze, które jest regionalnym centrum zarządzania majątkiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane