HTL-Strefa rozważa wejście na GPW

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-08-2006, 20:35

Polska spółka HTL-Strefa SA, producent nakłuwaczy do użytku szpitalnego oraz lancetów personalnych używanych przez diabetyków, rozważa wejście na warszawską giełdę, aby pozyskać środki na budowę fabryki w USA. Firma jest w trakcie budowy drugiego zakładu w Polsce.

Polska spółka HTL-Strefa SA, producent nakłuwaczy do użytku szpitalnego oraz lancetów personalnych używanych przez diabetyków, rozważa wejście na warszawską giełdę, aby pozyskać środki na budowę fabryki w USA. Firma jest w trakcie budowy drugiego zakładu w Polsce.

HTL-Strefa działa od 6 lat w Ozorkowie, w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie ma fabrykę, ale ponieważ wciąż jej zamówienia rosną, to zdecydowała się na rozpoczęcie w czerwcu budowy kolejnego zakładu, w Łęczycy też w ŁSSE.

"Światowy rynek nakłuwaczy i lancetów rośnie w tempie ponad 10 proc. rocznie i my, aby sprostać zapotrzebowaniu zdecydowaliśmy się na budowę nowej fabryki, dzięki czemu podwoimy nasze moce produkcyjne" - powiedział PAP Andrzej Czernecki, prezes spółki HTL- Strefa. Dodał, że inwestycja w nowy zakład wyniesie około 20 mln USD i zostanie sfinansowana z wypracowywanych zysków oraz z kredytu.

Budowa ruszyła w czerwcu i ma się zakończyć w tym roku, aby z początkiem 2007 roku firma rozpoczęła w nowym zakładzie produkcję podzespołów do lancetów, w tym igieł nabywanych obecnie od dostawców. Składanie nakłuwaczy i produkcja lancetów personalnych odbywać się będzie w istniejącym już zakładzie w Ozorkowie, zatrudniającym około 200 osób.

"Poza tym mamy plany budowy fabryki w USA, naszym największym rynku zbytu, i w tym celu rozważamy wejście na giełdę. Skłaniamy się, żeby to była giełda warszawska. Ostateczną decyzję co do wejścia na giełdę, akcjonariusze i rada nadzorcza spółki podejmą jeszcze w tym miesiącu" - poinformował prezes.

Prezes nie wyklucza też pozyskania inwestora strategicznego.

Plany firmy mówią o wydatkach na inwestycje w rozbudowę bazy produkcyjnej rzędu 30-40 mln USD do 2010 roku. Poza tym, HTL rozważa akwizycję produktów i firm na świecie.

Obecnie 98 proc. produkcji firmy trafia na eksport, na rynek USA i krajów Europy Zachodniej, przy czym w USA firma ma około połowy rynku nakłuwaczy.

W 2006 roku firma prognozuje, że będzie mieć 19 mln zł zysku netto przy 65,7 mln zł przychodów, a w 2007 roku spodziewa się 28,2 mln zł zysku netto i 108,8 mln zł przychodów. W 2005 roku jej przychody wzrosły do 49,8 mln zł z 46,5 mln zł w 2004 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / HTL-Strefa rozważa wejście na GPW