HTL-Strefa: sprzedaż wzrosła w I kwartale

opublikowano: 16-04-2007, 17:22

HTL-Strefa przedstawiła dane o sprzedaży w I kwartale 2007. Spółka sprzedała we wspomnianym okresie 156,4 mln lancetów personalnych, o 93,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Sprzedaż nakłuwaczy bezpiecznych wzrosła o 22,2 proc. do 63,8 mln sztuk.

- Wyniki sprzedaży lancetów personalnych były zgodne z przyjętym planem. Wyniki sprzedaży nakłuwaczy bezpiecznych były o kilka proc. gorsze od planu - zostało to spowodowane nadzwyczajnym opóźnieniem dostawy automatu montażowego do jednego z nowych produktów przez zewnętrznego, zagranicznego dostawcę - informuje zarząd spółki.

Zwraca jednocześnie uwagę, że roczne ilościowe wyniki sprzedaży będą "istotnie wyższe niż czterokrotność wyniku za I kwartał". Wynika to z wprowadzenia pod koniec 2006 roku i w 2007 roku do sprzedaży nowych produktów.

- Zdolności produkcyjne w zakresie nowych produktów będą zgodnie z planem wzrastać przez cały rok - napisano w komunikacie.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / HTL-Strefa: sprzedaż wzrosła w I kwartale